Jako svítání nebo jako soumrak?

Dvě podoby perleti ukryté v novinkové kolekci Balmain Flamea II propůjčují hodinkám noblesní vzhled. Čistá linie lunety bez stupnice, chybějící indexy na číselníku i jeho geometrická vnitřní linka jsou výrazným, a přesto elegantním prvkem této módní kolekce. Je vhodná jak pro denní nošení, tak pro večerní doladění vašeho outfitu.

Balmain Flamea II

Světlá perleť v kombinaci s ocelovým tahem, s černým nebo tmavě hnědým řemínkem, dodává hodinkám jemnost a eleganci oproti šedé až tmavě modré perleti, která v daných kombinacích získává na lehké dramatičnosti. Ta se odrazí jistě i ve stylu oblékaní k dané příležitosti.

Balmain Flamea II

jedinečnost perleti

Přírodní perleť je zasazována nejen do hodinek, ale i do náušnic, přívěsků či prstenů a v nemalé míře se používá v hudebním průmyslu nebo při výrobě nábytku. Pravá perleť je tvořena měkkýšem, který vylučuje organickou sloučeninu zvanou Aragonit. Tato struktura je tvořena krystaly, které se postupem času spojují a vzájemně prolínají v určitých vrstvách, a tak vzniká neobyčejná škála spektakulárních barev, které se na denním světle neobyčejně lesknou a mění. Tímto procesem je perleť tak jedinečná.

Balmain Flamea II

Stále tak se dá o výjimečnosti mluvit i u dílenského zpracování této kolekce. Arabeska a perleť jsou hlavními a tolik žádanými prvky u společnosti Balmain. Tyto hodinky rozhodně nepatří k těm klasickým nebo snad fádním, ale jak jsme u Balmain zvyklí, jsou doslova doplňkem aktivní, nezkrotné a vždy elegantní ženy. Takové, kterou viděl před sebou jako múzu sám Pierre Balmain.   

Více o modelech z katalogu